10. ULUSLARARASI PERA FLAMENKO FESTİVALİ BAŞVURULARI BAŞLADI


25 MAYIS 2017 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 20:00‘DE ŞİŞLİ BELEDİYESİ’ NİN GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN 10. ULUSLARARASI PERA FLAMENKO FESTİVALİ’NE TÜM SANAT CAMİASINI VE DANSSEVERLERİ DAVET ETMEKTEN KIVANÇ VE MUTLULUK DUYARIZ.


Endülüs Ateşi’ni ülkemize getiren ve İstanbul'un Sanat ve Kültür Başkenti olmasında önemli rol oynayan, dansa ve Flamenko'ya doyacağınız, “10. ULUSLARARASI PERA  FLAMENKO FESTİVALİ”, 25 Mayıs 2017’de, Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde…


Sanat Eğitimleri alanında, ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan ve kurulduğu günden bugüne sanat programlarının organizasyonlarında temel görev üstlenen Pera Güzel Sanatlar, ülkemiz sanat ajandasına “Uluslararası Flamenko Festivalini’de” hediye ederek, bu alanda ülkemizin en muhteşem etkinliklerine ev sahipliği yapmakta ve bu özel dansın coşku içinde kutlanmasını başarıyla gerçekleştirmektedir.


Her yıl büyük beğeni ile gerçekleştirilen ve artık gelenekesel bir hal alarak organize edilen bu özel sanat etkinliğ ile, çok uluslu bir dans olan ve farklı alanlardaki dinamikleri içerisinde barındıran Flamenko ile gençlerin, sanatın evrensellik boyutu aracılığı ile kardeşlik, dostluk, sanat sevgisi ve benzeri olumlu duygu ve davranışlar kazanmaları, sanatsal tecrübelerini  yaşıtları ile paylaşabilmeleri, Flamenko dansına olan ilgi ve sevgilerini arttırabilmeleri temel olarak amaçlanmaktadır. 


Bu yıl 10.’su gerçekleştirilen Uluslararası Pera Flamenko Festivali’nde ”Dünyaca Ünlü Flamenko Eğitmeni, Dansçı ve Koreograf "…THETİS MİSİOU" ve "Pera Flamenko Dans Topluluğu'nun" muhteşem gösterileri sizlerle buluşacak ve sizlere Flamenko dolu, sanat dolu unutamayacağınız bir akşam yaşatacaktır. 


Ülkemizin kültür ve sanat hayatına canlılık katacak olan “ 10. Uluslararası Pera Flamenko Festivali’ne” tüm sanatseverleri davet ediyoruz. Her yaş grubuna açık olan festivale, kişi veya gruplar şeklinde katılım sağlanabilmektedir. 


Bu Özel Gece ile İlgili Tüm Detaylar ve Önceki Festivallerden Kareler, www.perafestival.org'da bulabilirsiniz.


Tüm izleyicilerimize, Flamenko’yu en ince ayrıntısına kadar yaşamak adına iyi seyirler dileriz. 

 

25 Mayıs’ta, “10. Uluslararası Pera Flamenko Festivali’nde” sahne almak isteyen Flamenkoseverler’in 30 Nisan’a kadar;

    Kimlik Fotokopisi,
    2 Adet Fotoğraf,
    Katılım Başvuru Formu (www.perafestival.org web adresinden temin edilecektir),
    Max. 3-4 Dakika’lık (Gösteride Çalınacak Müzik Parçası ile Birlikte) Performans CD’si,

…ile birlikte elden veya posta aracılığıyla başvurmaları rica olunur. 

Festival içeriği ile detaylı tüm bilgilere, www.perafestival.org web sitemizden ulaşabilirsiniz. Katılım Ücretsizdir.