1. Pera Masal Festivali


Pera Güzel Sanatların tertiplediği Türkiye de ilk defa yapılan ve çocukların ve gençlerin yaratıcılıklarının ön plana çıktığı, hayal güçlerini kullanarak yazdıkları masalları, kostümlerini de tasarlayıp sunum haline getirdikleri belki de dünya da bu alanda yapılmış bir ilk olan Masal Festivalimiz 26.Mayıs 2018 de Cumartesi günü bir masal gibi bitti.
İlkokul, ortaokul ve Lise çağında 85 masal anlatımcı katılımcının iştiraki ve 7 profesyonel Masal anlatımcının da katılımları ile 4 gün süren festivale  Türkiye’nin değişik şehirlerinden katılan masal anlatıcıları Denizli, İzmir, Kayseri, Eskişehir, Balıkesir, ve İstanbul dan gelerek Pera’nın Bomonti Kampüsünde Masallarını sergilendiler.
Masal Festivaline katılımları ile renk katan Büyüklere Masalların anlatıcıları, GÖKÇE GÖKÇER, GÖKNUR BİRİNCİ,FATİH ERDOĞAN, SİMA ÖZKAN, GÖKTUĞ CANBABA, H.SERCAN TUNALI,ARBİL ÇELEN YUCA hem dinleyen çocukları hem de büyükleri etkilediler.
Tamamen  gönüllülük esasına dayalı olarak ücretsiz yapılan etkinlikte bir sosyal proje gibi gelen Profesyonellere de Pera Festival ekibi Buradan kucak dolusu sevgilerimizi sunar teşekkür ederiz.
Bizler gençlerimize ve çocuklarımıza güveniyoruz biliyoruz ki onlara fırsat verildiği zaman yapamayacakları hiçbir şey yok aynı zamanda fırsat verildiğin de yaratamayacakları hiç bir şeyin olmadığını gördük, biz Pera olarak inanın her festivalde çok ama çok şeyler öğreniyoruz ve sonunda hep aynı şeyi söylüyoruz, İYİ Kİ BU FESTİVALİ YAPMIŞIZ.
Nice yeni PERA  festivallerine diyoruz, ve umudumuzu kaybetmeden geleceğe daha güzel bakmayı, gençlerimize hayal kurmayı, Yeteneklerini  ortaya çıkartmalarını sağlamayı daha sevgiyle bakmayı ve iyi bir insan olmak için yapılması gerekenleri biz sanat yoluyla anlatmayı sürdürelim,