PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KESİN KAYITLARI BAŞLADI !!!


PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KESİN KAYITLARI BAŞLADI !!!

Türkiye’nin ilk ve tek 4 bölümlü güzel sanatlar lisesi olan PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ’nde Müzik, Resim, Tiyatro ve Bale/Dans bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerden herhangi bir alanda üniversite hedefi ve mesleki hedefler varsa bunun en doğru eğitim süreci güzel sanatlardan geçmektir. 

Okulumuzun TEOG sınav sisteminde alınan sonuçlarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Çünkü okulumuza alırken mülakatla almaktayız ve öğrencinin sanat alanında bir üniversiteye girmek en başlıca hedefi olmalı. Ancak sözel derslerde özellikle Edebiyat- Tarih – Coğrafya – Dil Anlatım da disiplinli bir çalışma beklenmektedir. 
Yabancı dil konusunda da oldukça iddialı olan okulumuz İngilizce derslerini de seviye gruplarına ayırarak vermektedir. 
İki yabancı dili ( İngilizce ve İtalyanca’ yı ) günün en etkili metotları ile branşlarında uzman öğreticilerle öğretmektedir. 

Alan bölümünde ( Güzel Sanatlarda ) üniversiteye girmek isteyen öğrencinin alt yapısını oluşturacak olan LİSE eğimindeokulumuz öğrenciyi üniversiteye hazırlamada birikim ve tecrübe sahibidir. Öğrencinin tercih edeceği üniversiteye yerleştirmede 100/100 lük bir başarı göstermektedir. 
 

Okulumuza başvuru yalnızca veli tarafından randevu alınarak yapılmaktadır. Randevuya veli ve öğrencinin birlikte gelmesi esastır.

Randevu ve kayıt için okul sekreterliğini arayabilirsiniz. 

Tel: (0212) 245 30 08 – 245 30 09
Web sitelerimiz: 

www.peraguzelsanatlar.com.tr 
www.perasanat.com.tr 
www.tiyatropera.com
www.perafestival.org
www.peraratgallery.com
 


PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ ve VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI...

Pera Güzel Sanatlar Genel Sanat Yönetmeni Sabahattin Özbakır ve Okul Müdürü İltan Uzuner'in açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda bugünkü sanat anlayışı, toplumdaki en büyük ihtiyaç sanat ve Türkiye, dünyada sanatın gelecekteki yeri, toplumun gelişmesine katkıları ve etkileri ve yeni dünya anlayışında sanatın yeri konularının da ele alındığı toplantı Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin misyonu ve hedeflerinin de anlatılması, okul programı detayları, öğrencinin, velinin ve okulun beklentilerinin ayrıntıları ile anlatıldığı konuşmaların ardından sona erdi. 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne hem 9 uncu sınıfa hem de 10 uncu sınıfa öğrenci alımları ile ilgili olarak ek kontenjan kayıtları devam etmektedir. 

Sınırlı sayıdaki ek kontenjandan faydalanmak isteyen öğrenciler için okul sekreterliğinden randevu alınarak gelinmesi önemle rica olunur. 

Tel: 0212.2453008 den Ayşım Hanım’la görüşülecektir.

www.perasanat.com.tr
www.peraguzelsanatlar.com.tr