Onların Hikayesi


 

Sevgili Tiyatrosever
Yeni sezonda oyunlarımızı Kenter Tiyatrosu’nda sergileyeceğiz. Tiyatro Pera’nın yeni oyunu “Onların Hikayesi” 3 Aralık Pazar saat 18.30 da Kenter Tiyatrosu’nda prömiyer yapacak.  Nesrin Kazankaya’nın yazıp yönettiği oyunda görev alan sanatçılar: Nesrin Kazankaya, Mehmet Bilge Aslan, Onur Atilla, Başak Meşe, Zeynep Özden, Erdinç Anaz, Serin Öztoprak, Aslı Sever, Cemre Gözütok, Hebun Barış, Emirhan Eryıldız, Ege Ertürk,Yasin Küçüksüslü, Vakur Pehlivan, Berna Yücel.
 
Oyunlarımız hakkında ayrıntılı bilgiyi www.tiyatropera.com adresinde oyunlar bölümünden edinebilirsiniz. Sevgiler.

 


İstanbul’da bir Yahudi düğünündeyiz. Eidel, oğlu İshak’ı evlendirmektedir. Geniş bir cemaatle kutlanan düğünde, kızı Drezel ile birlikte konuklarını ağırlamaktadır. Eidel’in gizli sevgilisi Ermeni tüccar Mihran, ailesinden miras geleneksel bir şano sahibi tiyatrocu Ermeni Kirkor, Kirkor’un sevgilisi oyuncu Lusin de konuklar arasındadır. Düğün gecesi 2. Dünya Savaşı’nın başladığı haberi gelir. Tarihin bu önemli kırılma noktasında, ülke siyasetiyle birlikte azınlıklar da olumsuz etkilenir. 1939 ile 1943 yılları arasında yasal düzenlemelerle azınlıklara uygulanan yaptırımlar, mutlu düğünü hızla geride bırakarak, Yahudi ve Ermeni ailelerin zorunlu göçüne ve kaybolmalarına yol açacaktır. Zorunlu göç edenlerin, kaybolanların ve kalanların hikaye takibi, Yahudi ailenin üçüncü kuşak ferdiyle günümüz Türkiye’sinde gerçekleşir. Oyun, 2. Dünya Savaşı yıllarında İstanbul’da yaşanan olaylarla, günümüz iki binli yıllar Türkiye’si arasında zaman atlamalı gidip gelir. Bugüne gelindiğinde de kahramanımız benzer yasal düzenlemelerden nasibini alacaktır.
Şapkacı Eidel’den, saatçi Mihran’a, tiyatro oyuncusu Kirkor’dan Lusin’e, Drezel’den şair İshak’a ve günümüz akademisyeni Yasemin’e uzanan renkli figürlerin, aşkla, eğlenceyle ve yaşam coşkusuyla dolu, komik ve hüzünlü “hikayelerine” tanık oluruz. 
 
“Onların Hikayesi”

 
 
Tiyatro Pera 2017 Aralık Oyun Programı
 
3 Aralık Pazar             Saat 18.30            “Onların Hikayesi” Prömiyer Kenter Tiyatrosu 
 
10 Aralık Pazar           Saat 18.30            “Onların Hikayesi” Kenter Tiyatrosu 
 
14 Aralık Perşembe    Saat 20.30            "Vanya, Sonya, Maşa ve Spike" Kenter Tiyatrosu 
 
14 Ocak  Pazar           Saat 18.30             “Onların Hikayesi” Kenter Tiyatrosu 

17 Ocak Çarşamba     Saat 20.30            "Vanya, Sonya, Maşa ve Spike" Kenter Tiyatrosu 
 
 
 
 
Tiyatro Pera İletişim  Tel: 245 30 08
www.tiyatropera.com,  pera@tiyatropera.com
twitter.com/TiyatroPera      facebook.com/TiyatroPera1     instagram.com/tiyatro_pera  

 
BİLETLERİ
Kenter Tiyatrosu Gişesinden  Tel: 0212 246 35 89
Halaskargazi Caddesi, No: 9, Harbiye Şişli / İstanbul / Türkiye.  
Tam Bilet: 40 TL İndirimli: 30 TL Balkon: 15 TL
Veya
BİLETİX den  ALABİLİRSİNİZ