PERA GENÇLİK ORKESTRA VE KOROSU YILIN İLK KONSERİNİ TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ YARARINA 04 EKİMDE BAKIRKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRDİ.


Pera Gençlik Orkestrası ve Korosu Bakırköyde1958 yılında Felçliler Derneği adı ile kurulan, 1960 yılındaki genel kurulda TÜRKEYE SAKATLAR DERNEĞİ adını alan, 1963 yılında Kamu yararına Hizmet Verecek Dernek statüsü kazanmış derneğin Bakırköy şubesi açılışının yıldönümü nedeniyle Şef; Serhat AKYOL eşliğinde Pera Gençlik Orkestrası ve Korosu Bakırköy  LEYLA GENCER OPERA VE SANAT MERKEZİNDE muhteşem bir konserle sezonun ilk açılışını yaptı.

Pera Gençlik Orkestrası Pera Güzel Sanatlar Akademisinde ve Güzel Sanatlar Lisesinde okuyan öğrencilerden kurulmuş klasik, modern ve jazz müziğinin de içinde olduğu geniş bir repertuara sahip profesyonel bir orkestradır.

Pera Gençlik Orkestrası ve Korosu 40 kişilik enstrüman ve 40 kişilik bir koro yapısı ile toplamda 80 kişilik bir topluluktan oluşmaktadır.

Yıl içinde bir çok dernek yararına ve açılışlara davet edilen orkestra yıllar içersin de ismini duyurmuş ve ve başarılı performanslarından dolayı bir çok ödüle layık görülmüştür.

 

Bigi ve İletişim ; Ayşim Hanım , 0544.544 8290 /  0212.2453008