Pera´da Korece Dersleri


Gençlerin uzak doğu kültürüne olan ilgisini dikkate alan Pera Güzel Sanatlar Lisesi, KOREce öğrenmek isteyen öğrencilerine KORE Dili ve Edebiyatı derslerini Şubat ayından itibaren vermeye başlayacak.
Bu çalışmanın Uzakdoğu kültürünün daha iyi anlaşılması ve öğrencilerin meraklarının giderilmesi aynı zamanda ilgili alanlarında araştırma yapabilmesi için ilk adım olarak dil eğitimi başlatılacak.
İSTANBUL PERA ve KANADA PERA COLLEGE’in proje ortaklarından olan KORE’nin MYONGJİ COLLEGE ve KANGNAM ÜNİVERSİTE’ leri arasında imzalanan antlaşmalarla Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri iki ülke arasındaki tüm etkinliklerden ve işbirliklerinden doğan avantajlardan yararlanacaklar.
Özel olarak Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine sağlanan eğitim burslarından yararlanacaklardır.
Kore’de üniversite okumak isteyen Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine yeni bir kapı açan Pera Eğitim Kurumları uluslararası işbirlikleri ve partnerlik çalışmalarına da bir yenisini eklemiş oldu.Bu vesile ile şubat ayından itibaren Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Kore’li CHEOLWOO HONG’un vereceği KORE Dili Edebiyatı derslerine katılabilecekler.
Kültürler arası ilişkileri daha iyi öğrenecekler, gelecekte üniversite hedeflerinde Kore’de okumak isterlerse bu konuda kendilerini daha hazır hissedeceklerdir.