Pera güzel Sanatlar Ocak ayı Etkinlikleri


Dans Gösterisi

Koreograflar Goncagül Narlı, Melisa Pelit, Pablo Guardado, Tatyana Gürbüz’ün hazırladığı program yılın ilk dans gösterisi olacak.

 

Pera Gençlik Oda Orkestrası ve Korosu

Serhat Akyol yönetimindeki orkestra yılın ilk konseri ile çıkış yapacak. 
Pera Gençlik Oda Orkestrası, Pera Güzel Sanatlar Eğitim Kurumları bünyesinde 2012 tarihinde kurularak Serhat Akyol yönetiminde, değişik müzik organizasyonlarında, festivallerde başarılı konserler vererek profesyonel müzisyenlerle birlikte farklı mesleklere sahip olmalarına karşın müzik sanatını hobi olarak profesyonelce geliştirmiş üyelerin birlikteliği ile çalışmalarına devam etmektedir.

 

Karlar Kraliçesi

Çeşitli film, piyes, roman ve müzikallere konu olan, Andersen'in sevilen masallarından Karlar Kraliçesi, şimdi de Glazunov'un "Mevsimler" eseri eşliğinde bir bale olarak hayat buluyor. Masal, her şeyi buza çeviren Karlar Kraliçesi’nin Kay'ı kaçırmasıyla başlıyor. Biricik kardeşini bulmak umuduyla yollara düşen Gerda, yol boyu değişik karakterlerle karşılaşıyor; farklı deneyimler ediniyor. Glazunov'un dört mevsimi canlandıran müziği eşliğinde sergilenen bu macera insan ömrünün bir simgesi haline geliyor, Gerda'nın koşulsuz sevdiği o biricik kişiyi arayışında kendi arayışlarımızı buluyoruz.

  • Yazan: Hans Christian Andersen
  • Müzik: Alexander Glazunov
  • Koreograf: Neva Özgür
  • Kostüm Tasarımı: Zeynep Demirhan/Vildan Kepti
  • Kostüm Uygulama: Vildan Kepti
  • Afiş Tasarımı Ve Barkovizyon: Melek Sarıtaş

Tüm etkinlikler ŞİŞLİ CEMİL CANDAŞ KENT KÜLTÜR MERKEZİ’nde yapılacaktır.
Bilgi için, 0212 245 30 08/ 0544 544 82 90