TRINITY COLLEGE LONDON HAZİRAN 2017 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI. SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ.


PERA - TRINITY COLLEGE LONDON SINAV SONUÇLARI 2017
 

Sınav sonucunu öğrenmek için üstteki linkten PDF dosyasını açmanız, Control + F tuşuyla adayın adını aramanız yeterli olacaktır.


TRINITY COLLEGE LONDON sınavları yoğun bir katılımla sona erdi. TRINITY COLLEGE LONDON Türkiye Koordinatörü PERA GÜZEL SANATLAR’ın organizasyonuyla uluslararası müzik sınav sistemleri içerisinde 1 numaralı müzik sınav sistemi olan TRINITY College London’ın Yaz Dönemi 2017 sınavlarını 16 Haziran’da 2017 tarihinde tamamlamış oldu.

Şehir dışı katılımların da yoğun olduğu sınavlar İngiltere’den 3 sınav temsilcisi ile 15 günde tamamladı. Samsun, İzmit, Sakarya, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Eskişehir, Zonguldak gibi Türkiye’nin farklı illerinden katılımlarla gerçekleşen sınavlara ilgi oldukça yoğundu.                                  

TRINITY College London sınav komisyonunun beğenisini toplayan öğrenciler, sınav müfettişlerinden tam not aldılar. Başarı oranının %98 olduğu sınavların komisyonu üyeleri Türk öğrencilerin çok yetenekli olduğunu ve bu kadar ilgi olmasının ardında yüksek başarının yer aldığını ifade ettiler. İlk defa Türkiye’de sınava gelen komisyon üyeleri, Türk öğrencilerin başarılarından övgüyle söz ettiler.

Daha önce Pera’nın organizasyonunda gerçekleştirilen sınav sistemleri ile TRINITY College London sınav sistemini karşılaştıran öğrenciler ise; TRINITY’nin eser yapıları ve akademik yürüyüşlerini daha etkileyici ifade ettiler. Öğrenciler; seviye sisteminin tam uygulandığı, parçaların daha zevkli seçilmiş olduğunu, parça seçimlerindeki sıralamaların doğru bir ilerleme kaydettiğini, öğretilen eserlerin ayrıntılarının daha akılda kalıcı olduğunu ve benzeri birçok ayırıcı özellik taşıdığını beyan ederek, Pera Güzel Sanatlar’ın neden bu sistemine geçtiğini şimdi daha iyi anladıklarının altını çizdiler.

Sınavlar sürecinde Pera’da bulunan öğretmen, öğrenci ve velilerin ortak ifadesi ise şu yönde oldu; “Pera Güzel Sanatlar sadece bir sınav merkezi değil, aynı zamanda öğrenciye doğru rehberlik yapan, sınav sistemini en ince detayına kadar anlatan, bunun için özel toplantılar ve seminerler düzenleyen ve sistemin doğru işlemesi için gereken tüm hizmeti eksiksiz veren bir kurumdur”. Pera’nın tüm çalışanlarının bu konuda talep eden herkesi bilgilendirdiğinin altını çizdiler.

Pera Güzel Sanatlar, uluslararası eğitim sitemleri içerisinde en doğru ve akademik sistemin seçilmesi düsturunda, TRINITY COLLEGE LONDON sistemini uygulamak isteyen tüm okullara, kurumlara, dernek ve halk eğitim merkezlerine, kurslara ve üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerine sınırlı sayıda temsilcilik verecektir.

TRINITY COLLGE LONDON sınav sistemine kayıtlı tüm kurumlar, Pera’nın internet sitesinden yayınlanacaktır. Internet sitesinden ilan edilen tüm kurumlar, TRINITY College London sisteminin tüm kurallarına uyan, sistemi tam uygulayan, alan-branş öğretmenleri eşliğinde çalışan ve akademik olarak öğrencisinin arkasında, doğru bir duruş sergileyen kurumlardan oluşacaktır.   

Sınavların sağlıklı bir ortamda yapılması ve tüm organizasyonun başarılı olması esas hedeftir.

Kurumlar aldıkları bilgi ve eğitim desteği ile tüm öğrencilerini bilgilendirip yönlendireceklerdir.

Sınavlarda hem kurumlar kendilerini test edecek hem de öğretmen performanslarını değerlendireceklerdir.

TRINITY College London sınav sistemini öğrenmek, sınavlara öğrenci hazırlamak, sınav merkezi olmak ve sistemle ilgili her türlü bilgi için 0212 2453008- Emine Gözen’e müracaat edebilirsiniz.

Eğer listede adınızı göremiyorsanız, detaylı bilgi için bize ulaşınız!