BALE ÖĞRETMENLERİNE PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ YOĞUN KATILIMLA DEVAM EDİYOR.


 

24 Ocak - 02 Şubat 2016 tarihleri arasında profesyonel ve amatör bale okullarında çalışan öğretmenlere ve bale eğitmeni olmayı hedefleyen öğrencilere yönelik, Rus Vaganova Sistemi’nin Pedagojik Formasyon Eğitimi kayıtları başlıyor. Son başvuru tarihi 10 Ocak 2016 olan Pedagojik Formasyon Semineri Sofya Ulusal Sanat AkademisiBale Bölümü Başkanı Doç. K. Bogoeva tarafından yönetilecek. Ülkemizde dört yıldan bu yana uygulanmakta olan Bale Rus Vaganova Sistemi’nin bale eğitiminde kalite ve sistemleşme sorunlarını ortadan kaldırdığı gözlenmekte.

Söz konusu eğitim sistemi kapsamındaki öğrenciler her öğretim dönemi sonunda seviye tespit sınavlarından GRADE (derece) sınavlarına tabi edilip başarı seviyeleri belgelenmektedir. Sofya Ulusal Sanat Akademisi'nin profesyonel jürisi tarafından verilen belgeler uluslararası platformda kabul görmüş ve Avrupa kriterlerine uygun akreditasyonlara sahiptir. GRADE (derece) sınavları okulöncesi dönemden (4 yaş) orta öğretime (liseye) kadar olduğu gibi lise mezuniyetinden sonra da üniversiteye devam ederek koreograf, bale sanatçısı ya da bale öğretmeni olma olanağını sağlar.

Bale çalışmalarını Rus Vaganova Sistemi’nde öğretme isteği ve yürütme ihtiyacı duyan öğretmenleri yetiştirmek üzere düzenlenen Bale Öğretmeni Pedagojik Formasyon Eğitimi 24 Ocak - 02 Şubat 2016 tarihlerinde yapılacak. Ücret 600€ dur.

Detaylı bilgi için: Ayşim Hn.
Tel: 0 (212) 245 3008