DÜNYA DANS GÜNÜ


PERA GÜZEL SANATLAR & ŞİŞLİ BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE...

26 NİSAN 2017 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 20:00‘DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN DÜNYA DANS GÜNÜ KUTLAMASINA TÜM SANAT CAMİASINI VE DANSSEVERLERİ DAVET ETMEKTEN KIVANÇ VE MUTLULUK DUYMAKTAYIZ.

1982 yılında, ilk kez UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün Dans Komitesi tarafından başlatılan "Dünya Dans Günü" kutlamaları ile bu sanat türünün, kendi evrenselliği içinde bütün siyasal, kültürel ve etnik sınırlan ortadan kaldırması, insanlığın dans ortak dili ile barış ve dostluk içinde birleştirilmesi amaçlanmıştır.

Türk sanatçıları olarak dünyaca kabul gören bu özel sanatsal etkinlikteki görevimiz; ulusal danslarımızı ve ülkemizde başarıyla ortaya konan evrensel dansları dünya platformunda sergilemek ve ülkemizi tüm dünyanın ortak dilinde diğer bir deyişle “dans ve sanat” ile ifade etmektir. İlk kurulduğu günden bugüne bu özel amaç ile gururla yola çıkan ve ülkemizin en önemli sanat eğitim kurumalarından biri olan Pera Güzel Sanatlar olarak, 29 Nisan Dünya Dans Günü’nü, ŞİŞLİ BELEDİYESİ  ile yapılan işbirliği ile yine ŞİŞLİ CEMİL CANDAŞ KENT KÜLTÜR MERKEZİ’ nde her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm sanatseverler için hazırlamış olduğumuz çok özel bir aktiviteyle kutlayacağız.

Pera Güzel Sanatlar'ın ülkemiz nezdinde geleneksel hale getirdiği programda; bu yıl Flamenco’dan Roman Dansı’na, Modern Dans‘tan Bale’ye, Tango’dan Oryantal'e, Latin Amerikan Dansların'dan Sirtaki'ye ve daha bir çok dans kategorisinin yer alacağı çeşitli enternasyonel dansların sunumu gerçekleştirilecektir. Belirtilen programlarda alanlarındaki en önemli ustaların ve geleceğin yıldız adayları öğrencilerinin gösterilerdeki muhteşem sunumları ile sizlere dans dolu unutamayacağınız bir akşam yaşatmayı umuyoruz.

Koreograflarımız: Raquel ALONSO, Daniela CHISTOVA, Melisa PELİT, Melis DÜNDAR, Samet HATİPOĞLU & Özden ERTÜRK, Aclan SEZER GENÇ, “NOBEL TANGO” (Begüm KAPLAN & Onur SOYLU ) – ve PERA DANS TOPLULUĞU