PERA GÜZEL SANATLAR’IN DÜNYA DANS GÜNÜ GÖSTERİSİ, KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA KOZYATAĞI KÜLTÜR MERKEZİ’NDE KUTLANDI...


 

Dünya Dans Günü veya Uluslararası Dans Günü, Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) ve UNESCO ortağı STK Uluslararası Dans Komitesi tarafından günü anısına ITI Uluslararası Dans Komitesi tarafından belirlenmiştir. 

Her yıl, olağanüstü bir koreograf veya dansçı, dünyada dolaşan evrensel bir mesaj vermeleri için davet edilir. Bu kişiler “World Dance Alliance” ve “ITI Uluslararası Dans Komitesi” işbirliği ile “Uluslararası Dans Günü Kurucu Kurumu” tarafından titizlikle seçilir. 

"Uluslararası Dans Günü Mesajı’nın” hedefi tüm siyasi, kültürel ve etnik engelleri aşarak ortak dil olan Dans aracılığıyla insanları bir araya getirmek, bu sanatın evrenselliği içinde eğlenmek ve kutlamaktır. 

Bu mesajdan yola çıkan “PERA GÜZEL SANATLAR”, her yıl Dünya Dans Günü’nü büyük etkinlikler tertip ederek ve evrensel kurallar çerçevesinde coşkuyla kutlamaktadır. Bu yıl da, Dünya Dans Günü kutlamasını Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla, Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 16 Nisan Cumartesi akşamı saat 20:00’de yapılacak muhteşem gösteriler ile kutlayacaktır. 

“Flamenko’dan Bale’ye, Tango’dan Sirtaki’ye, Latin Amerikan Dansları’ndan Oryantal’a, Roman’dan Zeybek’e” kadar, dünya toplum danslarından oluşan ve koreografilerini; Raquel ALONSO, Daniela HRISTOVA, Melis DÜNDAR, Melisa PELİT, Erol ÖZTÜRK, İlker ŞAHİNBAŞ (IKO) ve Yuri MEZHOK’un hazırladığı gösteride, PERA FLAMENCO DANS TOPLULUĞU’da yer alacaktır. 

Dünya Dans Günü kutlaması etkinliğinin ücretsiz olacağı gösteride sınırlı sayıdaki davetiyeler, Kozyatağı Kültür Merkezi’nden aynı gün temin edilebilecektir. 

 

Detaylı Bilgi İçin; (0216) 5508807-08 – Pera Güzel Sanatlar, Kadıköy