PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARI İÇİN SON KONTENJANLAR !!!


PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARI İÇİN SON KONTENJANLAR !!!

Türkiye’nin ilk ve tek 4 bölümlü güzel sanatlar lisesi olan PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ’nde Müzik, Resim, Tiyatro ve Bale/Dans bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerden herhangi bir alanda üniversite hedefi ve mesleki hedefler varsa bunun en doğru eğitim süreci güzel sanatlardan geçmektir. 

Okulumuzun TEOG sınav sisteminde alınan sonuçlarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Çünkü okulumuza alırken mülakatla almaktayız ve öğrencinin sanat alanında bir üniversiteye girmek en başlıca hedefi olmalı. Ancak sözel derslerde özellikle Edebiyat- Tarih – Coğrafya – Dil Anlatım da disiplinli bir çalışma beklenmektedir. 
Yabancı dil konusunda da oldukça iddialı olan okulumuz İngilizce derslerini de seviye gruplarına ayırarak vermektedir. 
İki yabancı dili ( İngilizce ve İtalyanca’ yı ) günün en etkili metotları ile branşlarında uzman öğreticilerle öğretmektedir. 

Alan bölümünde ( Güzel Sanatlarda ) üniversiteye girmek isteyen öğrencinin alt yapısını oluşturacak olan LİSE eğiminde okulumuz öğrenciyi üniversiteye hazırlamada birikim ve tecrübe sahibidir. Öğrencinin tercih edeceği üniversiteye yerleştirmede 100/100 lük bir başarı göstermektedir. 
 

Okulumuza başvuru yalnızca veli tarafından randevu alınarak yapılmaktadır. Randevuya veli ve öğrencinin birlikte gelmesi esastır.

Randevu ve kayıt için okul sekreterliğini arayabilirsiniz. 

Tel: (0212) 245 30 08 – 245 30 09
Web sitelerimiz: 

www.peraguzelsanatlar.com.tr 
www.perasanat.com.tr 
www.tiyatropera.com
www.perafestival.org
www.peraratgallery.com