PERA COLLEGE`DE NİLÜFER MOAYERİ`NİN RESİM WORKSHOPLARI BAŞLADI…


 

Pera College Vancouver`da dil eğitim programlarına katılan uluslararası öğrenciler aynı zamanda Uluslararası Sanatçı Nilüfer MOAYERİ`NİN Resim Workshop`larına da yoğun ilgi gösteriyorlar. 

Pera College`de değişik seviyelerdeki İNGİLİZCE DİL eğitim programlarına katılan Çinli, Japon, Brezilyalı, Meksikalı, Türk ve Koreli öğrenciler, Sanatçı Nilüfer Maoyeri`nin resim workshoplarından oldukça keyif alıklarını ve kendileri için böyle bir çalışmanın kişisel gelişimlerine katkı sağladığını ve yeteneklerini de ortaya çıkardığını ifade ettiler. 

Yaz boyunca sürecek workshoplar yoğun ilgi üzerine haftada bir kaç kez tekrarlanması planlanmış olarak devam etmektedir. 

Resim sanatının incelikleri ve boya tekniklerine göre farklı yaklaşımlarında gösterileceği workshoplar Kanadalılar tarafından da yoğun ilgi ile karşılanmaktadır. 

 

Pera College İNGİLİZCE Dil Okulunda İse; 

Uluslararası öğrenciler için Dil ve Mesleki eğitim veren Pera College, Birleşmiş Milletler tarafından son 10 yıl içerisinde 7 yıl üst üste “dünyanın en yaşanılır şehri” unvanını alan Vancouver şehrindedir. Pera College, British Columbia`da Vancouver`ın merkezinde konumlanmıştır. Tarihi Gastown`ın (Vancouver`ın eski orijinal kısmı) kenarında ve Translink otobüsler, Skytrain, Deniz Otobüsü ve Batı Kıyısı Ekpresi`nin ana terminali olarak hizmet veren Waterfront İstasyonun`dan sadece bir blok uzaklıktadır. Kampusün tam karşısında otobüs durakları da bulunmaktadır. 

Alışveriş merkezleri, parklar, bahçeler, plajlar, sanat galerileri, müzeler, sinemalar, spor ve konser stadyumları, ibadethaneler, alışveriş mekanları ve daha birçok yere yürüme mesafesinde veya kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. 

“Bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir.” Pera College öğrencilerin gün boyunca eğitim göreceği “yabancı dil laboratuvarı” imkanı sağlar. Okulun düzenlediği etkinlikler sayesinde öğrenciler bir “ lisan atmosferinde” yaşayacaktır. Dil Eğitimi ve Mesleki Eğitim almak isteyen öğrencilere alanlarında, Sertifika Programlarından Diploma Programlarına kadar geniş seçenekler sunmaktadır. 

Pera College Kanada`da yaşama hazırlamaya yönelik, lisan öğrencilerine has, tanıtım ve bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Lisan öğrencileri, lisan eğitimleri süresince sanat ve bilgisayar derslerinden seçmeli olarak yararlanabilir. Böylece lisan eğitimleri yanında ayrıca yaşam boyunca kullanabilir değerli bilgiler edinebilir. 

Pera College`de genel lisan eğitimi tüm yıl boyunca kesintisiz olarak devam etmektedir. İngilizce dil eğitiminde uluslararası standartları uygulayan Pera College, Kanadalı öğretmenler eşliğinde yüksek kalitede eğitim imkanı sunmaktadır. 

PERA COLLEGE, Vancouver Language Canada tarafından 2011 tarihi itibari ile akredite olmuştur.