İTALYA EĞİTİM KÜLTÜR VE GEZİ PROGRAMI- FLORANSA

Her yıl Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleşen 21 gün ( 3 Hafta ) süren İtalya Eğitim ve Kültür ve gezi programına sanatın her hangi bir alanında eğitim gören veya ilgilenen her yaşta ve herkese açık bir programdır.

Program Eğitim, Kültür ve Gezi olmak üzere ayrılır.

Eğitimler: Floransa’nın Önemli okullarından olan Plazzo Spinelli Academy de alacak olan katılımcılar her gün atölye çalışması yaparak Özellikle İtalyan teknikleri olan Duvar Boyama, Fresco, ve Mermer teknikleri alanlarında detaylı ve uygulamalı bir çalışma yapacaklardır. İtalyan hocalar tarafından verilecek eğitimler tercüman eşliğinde açıklamalı olarak yapılır.

Sabahtan öğlene kadar Academy de verilen eğitimlerden sonra, önemli meydanlarda desen çalışması saha üzerinde yapılır. Orijinal heykeller karşısında yapılan bu çalışmalar son derece profesyonel bir ortamda ve başarılı bir şeklide sonuçlanır.

Bazı günlerde müze ve sanat eserlerinin olduğu özel alanlar sanat tarihi öğretmeni eşliğinde detaylı olarak gezilir. Bu çalışmalara Pera Güzel Sanatlar Resim Bölümü Başkanı Nilüfer Moayeri’nin önderliğinde yapılır.

Kültür: Programın Amacı RÖNESANS, Aktivite programı detaylı verilen bu çalışmanın amacı, Floransa’dan tüm İtalya’yı aynı zamanda Rönesans’ı keşfetmeyi amaçlamaktadır. Bu program Sanat öğrencileri ve sanata ilgi duyanlara; Sanatın beşiği İtalya ve onun Rönesans’ın ortaya çıkmasındaki sanatın ve sanatçının rolünün önemini Dünya tarihine ışık tutan yapıları eserleri ve mimarileri yerinde incelemek keşfetmek ve öğrenmek için tertiplenmiştir. Sanata atılacak ilk adımda karşımıza çıkacak olan ‘Floransa’ bize dünya sanat tarihinde bu adımın iyi bir başlangıç olduğunu doğru bir yol izlediğimiz gösterecek ve dünyayı sarsan ve ortaçağın karanlığının aydınlığa dönüştüren rönesansa sebep olan olayları ve yaşamları en iyi şekilde önümüze serecek ve bizi sanatın büyülü ortamında tasarımın derinliklerine nasıl indiklerini ve bu güne kadar bunu nasıl getirdiklerini, hala nasıl muhafaza ettikleri sorularını yanıtlayacaktır.

Sanatın tüm dallarındaki herkesin sanat hayatına ışık tutacak bir kültür ve eğitim programı olan bu gezi bir sanatçı adayı veya sanatçı için olmazsa olmazların başında gelmektedir.

Geziler: Program sürecinde öğrenciler Floransa’da konaklayacaklardır. Geziler günü birlik yapılmaktadır. Venedik, Roma, Pisa, Siena ve talep edilen diğer şehirlere uygun zaman ve süre yettiğince gidilecektir. Gezilerde sanat tarihi anlatımları Sanatçı Nilüfer Maoyeri tarafından yapılacaktır. Ancak Roma Gezisi Vatikan ve şehir gezisi profesyonel bir rehber eşliğinde yapılmaktadır. Geziler İtalya tren yollarının uygun saat ve zaman dilimleri tarafından sabah gidiş akşam dönüşlü şeklindedir.

Programın İçeriği:
• İstanbul’dan aktarmalı olarak Floransa’ya gidiş Yerleşme, Alışveriş ve oryantasyon
• Dekorasyon Teknikleri Dersi ( Duvar resimleri teknikleri, Mermer teknikleri, Fresco teknikleri )
• Fresco Dersi Galleria dell’ Academia
• Sanat Tarihi Dersi (Duomo ve çevresi)
• Dış mekân çizimleri, Meydanlar
• Dekorasyon Teknikleri Dersi, Palazzo Vecchio
• Fresco Dersi, San Miniato Kilisesi ve Michelangelo Tepesi
• Announciata Meydanı ile Kilisesi
• Sanat Tarihi Dersi (Uffizi Müzesi)
• Medicee Şapeli, Santa Croce Kilisesi
• Sanat Tarihi Dersi (Palazzo Pitti)
• Venedik Gezisi, Pisa Gezisi, Roma Gezisi

Ücrete Dahil Olan Servisler:
Havaalanı Transferleri,
Tarifeli Uçakla Gidiş - Dönüş,
Şehir dışı gezileri için trenle Gidiş / Dönüş,
Seyahat Sigortası,
Eğitim ve Belgelendirme,
Tercüme hizmetleri
Tüm Gezi Boyunca Rehberlik,
Konaklama (Özel İtalyan stili evlerde),
Yurt dışı çıkış fonu
Vize ve vize işlemleri

( yemek dahil değildir evlerde her türlü yemek yapmak için mutfak malzemesi vardır )

KAYITLAR KONTENJANLA SINIRLIDIR...

İletişim ve kayıtlar için: Pera Güzel Sanatlar – Bomonti
Tel: 0 212 245 30 08 Fax: 0 212 252 30 82
E-Posta: pera@peraguzelsanatlar.com.tr
aysim@perasanat.com.tr
Web: www.perasanat.com.tr